20 maja 2015

Możemy wszystko

40-letnia Monika ważyła prawie 150 kg. Od dzieciństwa była otyła. Przez swoją tuszę miała problemy ze związkami, nie miała stałego partnera, nie miała dzieci. Miało za to nisko płatną pracę (pomimo wyższego wykształcenia), cukrzycę i nadciśnienie.
Po skończeniu 40 lat coś w niej pękło. W końcu. Po tylu latach. Wzięła się ostro za siebie. Postanowiła schudnąć, by ważyć maksymalnie 59 kg. Ciężka praca opłaciła się. Po roku ciężkich treningów i stosowania diety Monika waży 90 kilogramów. Zrzuciła aż 60!! Jest na dobrej drodze do swoich wymarzonych 59 kg, a przy okazji ciśnienie unormowało się i nie musi zażywać już leków, nawet cukrzyca prawie ustąpiła.

32-letni Tomek nie miał matury. Po skończeniu technikum od razu poszedł do pracy i przez wiele lat nie przeszkadzał mu brak wykształcenia. Kiedy zdał sobie sprawę, że uciekają mu oferty lepszej i wyżej płatnej pracy, postanowił uzupełnić wykształcenie. Przygotował się i zdał maturę, rozpoczął i skończył 3-letnie studia licencjackie. Niedawno rozpoczął studia magisterskie. Znalazł też lepiej płatną pracę. 

28 komentarzy:

 1. Może nie wszystko, ale w większości przypadków jest to zapewne kwestia motywacja. Najgorzej jest zacząć, nim w końcu dojrzejemy do zmian.
  Pozdrawiam
  Prince Of Pain
  www.angelofmysteris.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Początek zawsze jest najtrudniejszy. Jak już coś zaczniemy robić, to później zamienia się w pozytywny nawyk.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiara czyni cuda. Ale, czy zawsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię takie powiedzenie: "Cuda się zdarzają, ale trzeba na nie ciężko zapracować".
   Jeśli się w coś wierzy i ciężko pracuje, to na 90% się to osiągnie (10% to choroby czy wypadki).

   Usuń
 4. Podobno możemy wszystko, a ograniczenia są w naszym umyśle. Czasami też warto pomyśleć, czy wszystkiego chcemy / nasze cele - tutaj motywacja nam się kłania do pokonywania tych ograniczeń ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urwana ręka raczej nam nie odrośnie po modlitwie, ale wiele osób pokonało raka z przerzutami, wiele osób schudło 50 kg, wiele osób rozpoczęło i skończyło studia po 50-tce.
   To jest bardzo budujące:)

   Usuń
 5. To są akurat rzeczy na które mamy wpływ :) Wymagają na pewno od nas sporo wyrzeczeń, poświęcenia, ale jeśli się tylko chce (tak szczerze), to rzeczywiście MOŻNA :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy sukces musi być poprzedzony ciężką pracą i potem na skroniach. Możemy też pójść na skróty i zdać prawo jazdy po przespaniu się z egzaminatorem albo kupić maturę czy dyplom ze studiów, ale jednak nasze własne osiągnięcia lepiej smakują:)
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Lubię przypadki w życiu. Na mojej liście blogowej najpierw pojawia się tytuł jednego z postów: "Jeżeli uważasz, że wszystko jest możliwe, to spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi." A zaraz poniżej wyświetla mi się post: "Możemy wszystko". To jak to w końcu jest? Możemy czy nie możemy? ;-)
  A tak na poważnie, to troszkę ostatnio spokorniałam. Jakiś czas temu założyłam sobie pewien cel i ostatnio myślałam nad tym dlaczego jeszcze go nie osiągnęłam. Pewnie, że było 1000 wymówek i żadna zależna ode mnie ;-) Na szczęście w końcu zmądrzałam i powiedziałam sama do siebie: nie udało Ci się, bo za mało się starałaś. I to jest kwintesencja. Dlatego możemy wszystko - jeżeli tylko będzie nam zależeć i będziemy robić wszystko, ale to absolutnie wszystko, by coś osiągnąć. Niestety, takie pełne oddanie i zaangażowanie wymaga niesamowitej odwagi i dlatego nie osiągamy wszystkiego, co sobie zamarzymy.
  Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam takie podejście, że jeśli w coś wierzymy i ciężko nad tym pracujemy, to na 90% to osiągniemy (10% to choroby, wypadki).
   Strasznie trudno znaleźć złoty środek. Jedni siedzą godzinami przed TV z piwem w ręku, inni robią kariery, zarabiają ogromną kasę, ale mają w dupie partnera i dzieci.
   Idealnie byłoby robić karierę, zarabiać kasę, mieć świetne hobby, a do tego mieć czas dla rodziny i na odpoczynek. Nigdy tego nie osiągniemy, ale warto do tego dążyć.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Obawiam się, że ci co siedzą całe dnie z piwem przed TV, to też mają swoją rodzinę w głębokim poważaniu. W takim razie skoro można "mieć nic", to dlaczego nie można "mieć wszystkiego"? Naprawdę myślisz, że możemy osiągnąć sukces tylko w jednym aspekcie?

   Usuń
  3. Takich ludzi, którzy siedzą przez TV z piwem w ręku całymi godzinami, są miliony. Nie rozumiem, jak można mieć czas na takie rozrywki, a nie mieć dla partnerki czy dzieci.
   Nie mówię, że możemy osiągnąć sukces tylko w jednej dziedzinie, ale uważam, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy. Tak jak z lekami, tak i z talentami. Nie wierzę, że ktoś potrafi być jednocześnie świetnym lekarzem, wybitnym poetą, genialnym malarzem, mistrzem triathlonów, a do tego dobrym mężem i czułym ojcem.

   Usuń
 7. Nasuwa mi sie teraz tani, filmowy, amerykanski tekst : Good for them ! :)
  Mialam do czynienia z osobami po studiach, skonczonych po 40-stce i mlodszych ode mnie. Wiedza i zaangazowaniem cenie sobie tych starszych. Zdecydowanie. Kazdy musi dorosnac w swoim tempie. Przynajmniej ja tak widze, A czy wiek ma cos do czynienia z mozliwoscia ksztalcenia sie? Na pewno nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo powiedzeń i złotych myśli jest banalnych i kiczowatych, ale często są prawdziwe i warto je stosować:)
   Ja też studiowałem z wieloma osobami po 40-tce czy 50-tce i bardzo cenię, że im się chce.
   Chodziło mi o to, że nigdy nie jest za późno. Ani na schudnięcie, ani na uzupełnienie wykształcenia, ani na wyjście na Mount Everest:)

   Usuń
 8. Te przypadki potwierdzają postawioną przez Ciebie tezę, ale to chyba jednak są wyjątki. Trudno tak generalnie rozprawić się z sobą samym. Przez lata, po troszku, po kilogramie, po centymetrze w obwodzie pasa, a zanim się człowiek obejrzy już przekracza kolejny zakazany rozmiar.
  Przykład, że jednak możną jest motywujący . Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, to są wyjątki.
   Ale pozytywne jest to, że w każdym wieku można diametralnie zmienić swoje życie:)
   Trzeba tylko ciężko pracować.

   Usuń
 9. możemy wszystko, tylko trzeba ruszyć tyłek (albo głowę)! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw głowę, później tyłek. Zawsze wszystko zaczyna się od zmiany myślenia.

   Usuń
 10. Patryk Moros25 maja 2015 18:45

  Wiem, że to co napiszę wkurzy wiele osób, ale nie rozumiem jak można doprowadzić się do takiej wagi? Rozumiem 10-15 kg nadwagi, ale nawet będąc niewidomym i żyjąc w totalnym odosobnieniu nie wyobrażam sobie przybrania takiej tuszy.

  Znam kilka bardzo otyłych osób i lubię ich, to świetni ludzie, ale i tak nie mogę pojąć dlaczego robią sobie taką krzywdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się z Tobą zgadzam, jeśli chodzi o osoby dorosłe. Też nie rozumiem, jak można doprowadzić się takiej wagi.
   Ale inaczej jest z dziećmi czy nastolatkami. Znam osobę, która jako dziecko przez kilka lat zażywała leki na alergię. Przez pazerność lekarzy i brak zainteresowania rodziców przytyła aż kilkadziesiąt kilogramów!

   Usuń
  2. Patryk Moros26 maja 2015 13:10

   Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o dzieci. Są one totalnie nieświadome pewnych spraw i to, jak żyją i jakie mają nawyki, zależy od ich środowiska, czyli rodziców, i tak jak pokazałeś w swoim przykładzie, od opieki medycznej.

   Usuń
 11. Aleksander Doba w wieku 67 lat przepłynął kajakiem Atlantyk... Możemy, pewnie nie wszystko, ale wiele. Tylko boimy się przekroczyć strefę komfortu i wziąć odpowiedzialność za własne życie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro stulatkowie biegają w maratonach, to naprawdę możemy (prawie) wszystko:)
   Masz rację, że boimy się przekroczyć strefę komfortu i dlatego całe życie nie realizujemy swoich marzeń.
   Inni pewnie są zbyt zapracowani. Nauka, rodzina, praca, utrzymanie mieszkania. I dopiero po przejściu na emeryturę okazuje się, że potrafią pisać świetne wiersze albo malować niesamowite obrazy.

   Usuń
 12. ja już od 3 tygodni ćwiczę 5 razy w tygodniu, na razie jestem mocno zmobilizowana :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję i życzę Ci dalszej konsekwencji:)
   Ja od kilku tygodni też regularnie ćwiczę, chociaż trochę rzadziej niż Ty.

   Usuń
 13. Warto sobie stawiać cele i konsekwentnie je realizować. Warto spełniać marzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, by po latach nie żałować, że zmarnowało się tyle czasu nie wiadomo na co..

   Usuń