16 września 2013Dlaczego ludzie tak bardzo nienawidzą gejów?

Nie jestem gejem. Nie jestem biseksualny. Jestem w 100% heteroseksualny. Wśród mojej rodziny czy krewnych nie ma żadnych gejów (przynajmniej nikt się do tego nie przyznaje). Nie mam przyjaciół gejów. Ale pomimo tego nie jestem homofobem. Mam to w dupie kto z kim uprawia seks byle nie były to dzieci czy zwierzęta. Nie przeszkadzają mi geje. A niektórych wręcz lubię jak np. posła Roberta Biedronia czy radnego Warszawy Krystiana Legierskiego. Nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści do gejów. Ludzie boją się tego co obce, ale żeby aż tak? Nie widziałem nigdy żeby jakiś gej biegał goły po ulicy i zaczepiał przechodniów. Żaden gej nigdy nie składał mi propozycji seksu (jak George Michael w publicznej toalecie czy parku). Dlatego nie wiem dlaczego tyle krzyku, że „pedały i pederaści” są źli i zdemoralizowani. Jest taka teoria, że ludzie walczą z tym co sami czują a boją się do tego przyznać. Wiele osób twierdzi, że Jarosław Kaczyński przykładny katolik i obrońca moralności, jest ukrytym gejem. Nie wiem czy to prawda ale nie zdziwiłbym się gdyby tak było. Wśród księży, którzy mówią, że homoseksualizm to grzech także jest sporo gejów. Wśród przedstawicieli każdego zawodu są geje. Najsmutniejsze jest to, że większość gejów ukrywa swoją orientację. Księża nie przyznają się do tego bo boją się wiernych, politycy boją się wyborców, artyści boją się fanów, zwykli ludzie boją się ostracyzmu rodziny i znajomych. A takie ukrywanie swojej orientacji seksualnej nawet przed najbliższymi musi być straszne. Życie w ciągłym strachu, napięciu i czujności przed zdemaskowaniem. Ale nie dziwię się wielu gejom, że ukrywają swoją tożsamość bo nasze społeczeństwo jest niestety homofobiczne i nietolerancyjne.

12 komentarzy:

 1. Poruszyłeś drażliwy temat, ale bardzo ważny bo dotyka podstawy ludzkiego zachowania czyli tolerancji, Czemu niektórzy nie lubią gejów? Ponieważ ludzie boją się nieznanego i wolą korzystać ze stereotypów. Wiesz ile razy słyszałam używane zamiennie słowa "gej, pedofil"?! O zgrozo! Masa ludzi, szczególnie starszych słysząc gej mówi pedofil i to dopiero jest dramat i uwstecznienie! Ja nie mam nic do gejów, człowiek, który świadomie nie krzywdzi innych niezależnie na orientację seksualną, poglądy jest dla mnie wartością ponieważ jest człowiekiem. Posła Roberta Biedronia uwielbiam i cenię najbardziej z całego tego sejmowego towarzystwa ponieważ jako jedyny zawsze jest kulturalny, uprzejmy, wypowiada się na temat, bardzo dobrze wychowany i znakomicie odnajduje się w każdym otoczeniu, każdym medialnym środowisku, na każdym spotkaniu, to jest przykład przyzwoitego człowieka, a Ci którzy mu wypominają, że jest gejem(w ich mniemaniu tzn."jest gorszy") są po prostu zakompleksieni i odporni na wiedzę, a takim leniom to ja mówię stanowcze "nie".
  pozdrawiam, Jenny:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie słyszałem żeby ktoś używał zamiennie określeń gej i pedofil, ale nieraz słyszałem jak na gejów mówi się: "cioty", "pedały", "homosie" itd a nie są to zbyt przyjemne i kulturalne określenia.
  A co do posła Biedronia to też go lubię za kulturę wypowiedzi, spokój i za to, że mówi w sposób merytoryczny a nie kłóci się i obraża innych jak większość polityków. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie nie ujawniają się ponieważ większość pracuje na takich stanowiskach że musi bardziej wykazywać się moralnością np. księża czy politycy. Ja też nic do nich nie mam chociaż nie znam żadnego. Zmieniło się moje podejście do nich po przeczytaniu paru książek i wiem, że gej by był super przyjacielem. Jestem za tym aby nie okazywali tego na ulicy bo to jest ... nieestetyczne a co robią w domu to ich prywatna sprawa. Większość ludzi funkcjonuje niestety według zasad jak stado baranów bo to nie moralne to tak nie można, bo tak każą. Uwielbiam ludzi którzy są inni, wyróżniają się z tłumu i mówią otwarcie o swoich poglądach.

  Zapraszam Cię do mnie na nową notkę (i te stare ^^ )
  http://deszcz-krwi.blog.onet.pl/
  Mam nadzieje, że napiszesz jak ci się ona podoba ^^
  I na mojego drugiego bloga o książkach
  www.upadle-anioly-ksiazki.blog.onet.pl
  Znajdź taką jaką czytałaś i napisz co o niej myślisz :)
  Spory wybór ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja pytam, czego się tutaj bać. Przecież to zwyczajna orientacja, robienie z igieł wideł.

  Nie rozumiem ludzi z bólem dupy, że ktoś jest homo. Dla mnie to nie robi różnicy, w zasadzie mam to gdzieś =D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie zawsze zastanawia, czemu najbardziej gejów nie cierpią heteroseksualni faceci. Przecież z ich punktu widzenia im więcej homo facetów tym lepiej - mniejsza konkurencja do zapłodnienia samicy.

  No ale ludzie generalnie są głupi, ja już za to nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też nie wiem dlaczego gejów najbardziej nie lubią heteroseksualni faceci. Może dlatego, że geje wydają się im zniewieściali. A może dlatego, że geje często są przystojni i zazdroszczą im wyglądu. Na pewno jest wiele powodów ale większość jest głupich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojechaliby na pierwszą lepszą zachodnioeuropejską paradę to by zobaczyli: http://3.bp.blogspot.com/-gvh_Gdu74KU/UZtp7CZdUaI/AAAAAAAACqs/B9CuoC59W68/s1600/london+gay+pride+parage+lgbt+festival+photo+by+robert+timothy-1729.jpg ;)

   Usuń
 7. Nie boję się gejów i nie mam nic przeciwko. To ich życie, nie mieszam się. Wydaje mi się, że nie tyle co ludzie się ich boją...a może czują odrazę, bo zawsze było mężczyzna-kobieta, a teraz pozmieniało się trochę na świecie i ludzie może nie są jeszcze gotowi na " gejów " i " lesbijki "
  To fakt dość drażliwy temat. Ja jakoś nie jestem za, ale każdy ma własne życie, należy to szanować i się nie wpierdzielac. Jednak nie chciałabym zobaczyć gdzieś na miescie całującej się pary lesbijskiej czy gejów. Jakoś to właśnie wzbudza odrazę. Ale świat się zmienia.
  pozdrawiam
  naraziewalcze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. PS: chociaż biseksualni są lepszymi przyjaciółmi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie mam przyjaciół gejów ani biseksualistów ale może coś w tym jest. Moja znajoma ma przyjaciela geja i mówi, że dogaduje się z nim dużo lepiej niż z jakąkolwiek koleżanką. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Co do homoseksualistów myślę, że mam zdrowe podejście. Dopóki nie znajduję się w obiekcie ich zainteresowań, traktuję ich na równi z innymi ludźmi.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam takie samo podejście. Dopóki jakiś gej mnie nie obmacuje ani nie składa propozycji seksualnych to nie mam nic do homoseksualistów.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń