8 czerwca 2013Pisanie bloga jako forma terapii?Są różne strony internetowe. Są strony przestępcze z pornografią dziecięcą czy strony faszystowskie. Są strony satanistyczne. Są tysiące stron i forów internetowych, na których wyzywa się i obraża innych w chamski i prostacki sposób. Prawdą jest też to, że różne służby specjalne sprawdzają nas i inwigilują na przeróżnych portalach społecznościowych, blogach i różnych stronach internetowych. Prawdą jest, że internet ma tysiące wad i niedoskonałości. Ale prawdą jest, że korzyści z internetu są dużo większe niż straty. Możemy przez niego robić zakupy, przelewy bankowe, pogadać z kimś przez Skype, oglądać filmy, słuchać muzykę, pograć w gry czy poczytać ciekawe informacje. Jeśli chodzi o blogi to niektórzy na swoich blogach mają tysiące wyświetleń dziennie i zarabiają po 30.000 zł miesięcznie od różnych firm i reklamodawców. Super sprawa. Podziwiam takie osoby. Mnie blog nie daje żadnych korzyści finansowych ale daje mi dużą satysfakcję gdy widzę, że ktoś dodaje ciekawe komentarze, po których widać, że czyta moje posty. Mój blog jest dla mnie trochę taką formą terapii. Bardzo fajnej terapii. Nie muszę wychodzić z domu i płacić psychologowi lub iść na jakąś terapię grupową. Oczywiście nie uważam, że pisanie na blogu może zastąpić rozmowę z terapeutą lub grupę samopomocową. Ale mnie dużo daje, że piszę na blogu czasem o różnych trudnych i bolesnych dla mnie tematach. W ten sposób wyrzucam z siebie złe emocje w zdrowy sposób. Często zamieszczacie pod postami mądre komentarze, które czasem dają mi dużo do myślenia. Bo gdybym miał pisać a nikt by nie komentował to znaczy, że nikogo to nie interesuje i nie ma sensu prowadzić takiego bloga. Mam nadzieję, że mój blog nie jest nudny, dlatego staram się zamieszczać posty o różnej tematyce. Staram się też nie zamieszczać zbyt długich postów bo wiem, że niektórzy nie lubią tego, zresztą sam taki jestem. Staram się też pisać w sposób pozytywny. Zresztą zawsze nawet w najgorszych, tragicznych momentach w moim życiu miałem nadzieję i wierzyłem, że coś zmieni się na lepsze. Pisanie bloga daje mi dużo pozytywnych emocji. Dziękuję za to, że go czytacie i komentujecie.

3 komentarze:

 1. mam bardzo podobne podejście do bloogowania jak Ty. To jest forma psychoterapii, wymiany myśli, refleksji, proces uczenia się poprzez dawanie i branie, a najważniejszy w tym jest wymiar duchowy, fakt, że możesz pomóc sobie jednocześnie będąc inspiracją dla innych...

  Twoje teksty absolutnie nie są nudne, są właśnie inspirujące, prowokują do zatrzymania się, zastanowienia, przemyślenia i może wyciągnięcia wniosków, motywuje i mobilizuje do myślenia, a zatem kształcisz i wzbogacasz nie tylko siebie, przede wszystkim innych i za to ogromne dziękuję dla Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się jeśli moje posty są dla kogoś inspirujące i prowokujące do myślenia.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro interesujesz się zdrowym stylem życia to zapraszam do mnie http://wiedzadlazdrowia.blogspot.com/ :D

  OdpowiedzUsuń