20 marca 2013

Wysiłek fizyczny receptą na stres

W jaki sposób można się odstresować? Można zapalić papierosa albo trawkę, można wypić zimne piwko albo smacznego drinka, można sobie zrobić dobrze albo się pociąć. Ilu ludzi tyle sposobów radzenia sobie ze stresem. Na szczęście są też pozytywne sposoby radzenia sobie ze stresem. Mnie pomaga wysiłek fizyczny. Po ćwiczeniach na siłowni albo sali gimnastycznej mój umysł jest oczyszczony z dołujących myśli a ciało z trujących toksyn. W czasie wysiłku fizycznego nie mam czasu na myślenie a więc mózg i psychika odpoczywa a ciało pracuje. Sport może uprawiać każdy. Niepełnosprawni, otyli czy schorowani także mogą. Ja jestem bardzo dobrym przykładem. Od dziecka chorowałem na astmę, musiałem brać leki i inhalacje. Lekarze mówili, żebym uważał i nie przemęczał się podczas wysiłku. Ale ja byłem uparty. Postanowiłem, że pomimo mojej choroby będę aktywny fizycznie. Jako kilkunastolatek często miałem zadyszki, szybko się męczyłem, często chorowałem na choroby płuc i oskrzeli. Pomimo tego zacząłem biegać, jeździć na rowerze, zdobyłem wiele górskich szczytów w Polsce. W znacznym stopniu pokonałem chorobę robiąc to czego lekarze mi zabraniali. 
Fajnie, że coraz więcej osób w Polsce biega, jeździ na rowerze, uprawia nordic walking czy chodzi do klubów fitness. To świetna recepta na pokonanie stresu, złych myśli i fajną figurę.

5 komentarzy:

 1. To prawda, wysiłek fizyczny jest dobry na wszystko. Pomaga na stres, poprawia samopoczucie, myślenie i wiarę w siebie, ale trzeba zażywać do regularnie bo tylko wtedy przynosi efekty. A miłym dodatek do wielu korzyści jest coraz lepsza sylwetka :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytanie takich postów ogromnie cieszy. Ja już od dawna biegam, jeżdżę rowerem nawet zimą. Dzięki temu poprawiłam swoją odporność i o wiele rzadziej się przeziębiam. Również zauważyłam odstresowanie się podczas wysiłku. Głowa momentalnie, chce czy nie chce, zajmuje się czymś innym :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. to genialny sposób na stres, na tzw. gorszy dzień, wysiłek fizyczny uwalnia w Nas wiele dobrych pierwiastków, a przede wszystkim endorfiny dlatego mamy tak dużo dobrej energii po choćby krótkiej, ale intensywnej chwili ze sportem... bravo za Twój upór i wiarę w siebie:) trzymam kciuki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację! Taka forma jest bardzo dobra. Po co truć organizm np. papierosami czy trawką, jeśli można wybrać taki sposób?:) Ja np. lubię jeździć rowerem, jak nadejdzie wiosna to wyciągam rower i wtedy: stresie żegnaj!
  Moim najlepszym sposobem na stres, złu humor itp. jest muzyka!<3

  OdpowiedzUsuń
 5. Rower zdecydowanie w tym roku wygrał z bieganiem u mnie :)

  OdpowiedzUsuń