2 marca 2013

krew,pot,łzy…. ale na końcu słońce

Telewizor plazmowy lub lcd byle był duuży. Zimne piwko, dużo żarcia, dużo muzyki. Do pracy czy sklepu jak najbliżej autem. Piłka nożna w tv,seks na kompie..
A każdy chciałby być mądry,dowcipny,wygadany,mieć fajne ciało i pogodę ducha. Ale bez wysiłku.
Jak dużo jest mądrych książek ( ale sprzedaż jest mała, w przeciwieństwie do gazet fakt czy super express ) Jak wiele jest gór na które można wejść ( w wakacje wchodziłem na kasprowy wierch: na szczyt szło kilkanaście osób a w kolejce do kolejki linowej stała ponad setka osób )
Wysiłek nie jest modny. Modne jest by kobiety były szczupłe a faceci zadbani. Modne jest by mieć mgr, by mieć kasę, by chodzić do klubów,by mieć auto itp itd
Podziwiam ludzi, którym udało się schudnąć i nie wrócić do dawnej wagi. Trzeba wiele wysiłku i wyrzeczeń by tego dokonać.
Podziwiam alkoholików czy narkomanów, którzy potrafią utrzymać abstynencję przez dziesiątki lat.
Albo podziwiam osoby, które zaczynają i kończą studia w wieku 40 czy 50 lat a wielu takich jest.
A bardzo fajnie jest się męczyć,dusić i co chwilę przystawać by potem usiąść na górze i patrzeć sobie, że wielu dopiero wchodzi..

3 komentarze:

 1. To prawda, każdy chciałby być ładny i piękny, bez wysiłku. A tak się nie da. Ten świat lansuje to, co puste, nie co wartościowe...
  Też podziwiam ludzi, którzy swoją ciężką pracą dochodzą do celu.. Za to szacun :) pozdrawiam
  popo14
  ddawsieci.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam książkę "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" Nick Vujicic. Pokazuje jak wiele można dokonać, pokonując bariery. Uczy Nas, że powinniśmy cieszyć się tym co mamy..bo jednak nie mamy najgorzej.
  Zawsze możemy coś poprawić, ulepszyć i do czegoś dążyć. Ludzie powinni nauczyć się i chcieć walczyć o siebie.. ale jak wielu osobom zwyczajnie się nie chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja czuje, że to się będzie zmieniać ludzie będą mieli dość, będą się dusić tym wszystkim.Chęć powrotu do tych dobrych odruchów, emocji przeważy.Coś musi się zmienić na lepsze bo inaczej cała ludzkość dłużej nie pociągnie.

   Usuń